Kdo jsme?

Občanské sdružení dobrovolných lidí, kteří mají zájem ve svém volném čase udělat něco navíc. Založené v roce 1996 registrací na ministerstvu vnitra pod názvem Klub přátel krušnohorské železnice Most – Dubí – Moldava (KPKŽ). Občanské sdružení bylo založeno za účelem propagace a pořádání akcí pro veřejnost na železniční trati Most – Dubí – Moldava v Krušných horách. Počátkem jara 1996 byla naše činnost, vzhledem k okolnostem, rozšířena o záchranu zdejší železnice, později o získávání a uchování historických železničních předmětů pro další generace.

Ve svých řadách uvítáme zájemce, kteří jsou ochotni udělat něco navíc, nebudou litovat svého času a mají zájem pomoci rozvoji zdejší oblasti Krušných hor. Bez kapacitní a ekologické dopravy do této části Krušných hor si lze jen těžko představit jejich rozvoj. Na věku nezáleží, s každým se domluvíme o možnosti pomoci. Tak neváhejte a přijďte mezi nás.

 Parní lokomotiva v ŽST Osek-město

Materiál

Pro rekonstrukci historických předmětů je potřeba různého materiálu jako je např. dřevo, barvy, plechy, hutní materiál, nářadí apod. Uvítáme jakoukoliv pomoc.

Expozice

Likvidujete pozůstalost? Nic nevyhazujte! Rádi získáme staré uniformy, jízdenky (i současné), pohlednice, fotografie a jiné předměty dokumentující železnici, případně i cestující.

Finanční pomoc

Jako mnohé neziskové organizace máme mnoho cílů a plánů, ale nedostatek finančních prostředků pro jejich realizaci. Pokud by jste nám chtěli přispět na naši činnost, budeme rádi pokud nás zkontaktujete a domluvíme se na vhodném využití Vašich finančních prostředků.

Co za to?

Na oplátku za poskytnutý materiál či finanční prostředky nabízíme naším partnerům prezentaci na webových stránkách, při akcích (výstavy, plakáty, propagační materiál, loga na cedulích vagonů apod.), či později v budované expozici.